Wykład noblisty

Barbara Werpechowska
opublikowano: 28-06-2018, 22:00

Prof. William E. Moerner wygłosi wykład w poniedziałek (2 lipca 2018 r.) o godz. 9.

Zainauguruje konferencję ICNP 2018 (11th International Conference on Nanophotonics), która odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 2-6 lipca 2018 r.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Naukowiec pracuje na Uniwersytecie w Stanford. Zajmuje się spektroskopią pojedynczych molekuł, śledzeniem ich ruchu i ich pułapkowaniem. Bada różnorodne materiały, od fotorefrakcyjnychpolimerów przez nanocząstki po fotosyntetyzujące i fluorescencyjne białka. Jest jednym z pionierów mikroskopii superrozdzielczej, za którą — wraz z Erickiem Betzigiem i Stephanem Hellem — otrzymał w 2014 r. Nagrodę Nobla z dziedziny chemii.

Podczas konferencji omawiane będą najnowsze osiągnięcia, pomysły i rozwiązania w zakresie optyki i fotoniki w skali nano i mikro. Wydarzenie organizowane jest w Polsce po raz pierwszy. Poprzednia edycja odbyła się w brazylijskim Recife.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Werpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu