Wykładnia MF o paragonach

IWA/PAP
13-09-2013, 00:00

Resort finansów przygotował dla przedsiębiorców wskazówki, jak stosować nowe przepisy dotyczące informacji podawanych na paragonach fiskalnych, które zaczną obowiązywać 1 października 2013 r. Ministerstwo Finansów (MF) wydało ogólną interpretację podatkową w tej sprawie. Wiceminister Maciej Grabowski poinformował, że wykładnia idzie w kierunku oczekiwanym przez podatników. Jak wyjaśnił, nie będą oni musieli na paragonach szczegółowo opisywać produktów.

Jeżeli przedsiębiorca sprzedaje np. różne jogurtyw tej samej cenie, wystarczy, że na paragonie znajdzie się nazwa jogurt — bez konieczności opisu jego producenta czy smaku. Na razie na paragonie drukowanym przez kasę fiskalną musi być podana nazwa towaru lub usługi i ewentualnie opis towaru lub usługi stanowiący rozwinięcie tej nazwy.

Według nowych przepisów, powinien on zawierać co najmniej nazwę towaru lub usługi pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację i ewentualnie opis towaru lub usługi stanowiący rozwinięcie tej nazwy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA/PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wykładnia MF o paragonach