Wykryli podróbki za 52 mln zł [ZDJĘCIE DNIA]

opublikowano: 03-10-2017, 22:00

Podwarszawska Wólka Kosowska od wielu lat jest zagłębiem handlu hurtowego i detalicznego nielegalnymi, podrabianymi towarami.

Co jakiś czas głośno o spektakularnych zatrzymaniach i przejmowaniu przez stosowne służby lewego towaru. Niedawno miała miejsce kolejna, skuteczna akcja przeciwko przestępcom. Na terenie parkingu w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze policji, skarbówki i straży granicznej zarekwirowali podrobiony towar o szacunkowej wartości aż 52 mln zł.

Szacunki wskazują, że z powodu wyprodukowania i handlu zatrzymanymi nielegalnymi towarami do budżetu państwa mogło nie trafić prawie 20 mln zł należności podatkowych oraz blisko 5 mln zł należności celnych. W 216 busach transportowych funkcjonariusze znaleźli setki tysięcy artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek odzieżowych, obuwniczych, galanteryjnych i kosmetycznych. Jak podaje Ministerstwo Finansów, handel tymi towarami odbywał się w nocy.

W efekcie skoordynowanej akcji służb zatrzymano 12 osób, wśród których było 11 zagranicznych hurtowników i jeden obywatel Polski. Wszyscy usłyszeli zarzuty handlu wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu