Wykryto oszustwa podatkowe na 50 mld EUR

DI, PAP
opublikowano: 31-01-2011, 12:43

Oszustwa podatkowe na sumę 50 miliardów euro wykryła w zeszłym roku włoska Gwardia Finansowa - poinformowano w  ogłoszonym w poniedziałek raporcie. To o 46 procent więcej niż w 2009 roku.

Ze sprawozdania wynika, że jedna piąta tej kwoty, ukrywanej przed fiskusem, została wyprowadzona za granicę.

Ponadto Gwardia Finansowa podała, że w minionym roku odebrała mafiom prawie 5 tysięcy dóbr o łącznej wartości ponad 3 mld euro. 23 procent zarekwirowanego majątku grup przestępczych znajdowało się na północy i w centrum Włoch, a więc poza południem kraju, które jest tradycyjnie matecznikiem największych mafii.

W ramach walki z nielegalnymi operacjami finansowymi, takimi jak pranie brudnych pieniędzy czy lichwa, aresztowano 701 osób, a blisko 6 tys. postawiono zarzuty. Ponad tysiąc z nich odpowie za pranie brudnych pieniędzy na łączną sumę 3,2 mld euro.

W raporcie włoskiej policji skarbowej poinformowano też o skonfiskowaniu przez nią w 2010 roku 20,5 tony narkotyków, o 61 procent więcej niż w 2009 roku. Pod zarzutem handlu nimi aresztowano 3 tys. osób.

Ponadto Gwardia Finansowa zamknęła dwa tysiące nielegalnych punktów hazardu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane