Wynagrodzenia w górę

IWA
opublikowano: 19-12-2017, 22:00

7 proc. - o taki odsetek w trzecim kwartale zwiększyła się liczba pracowników tymczasowych po 50. roku życia zatrudnianych przez firmy członkowskie PFHR.

O 17 proc. wzrosła w trzecim kwartale wysokość obrotów firm członkowskich Polskiego Forum HR (PFHR) z tytułu rekrutacji na terenie Polski w porównaniu z poprzednim rokiem. Sięgnęły one 33,5 mln zł. Liczba zatrudnianych na umowy o pracę tymczasową co prawda nie zmieniła się znacząco — było ich 125 tys. — ale w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ubyło ich o 6 proc. Wśród wszystkich takich pracowników 13 proc. stanowią osoby w wieku powyżej 50 lat, 44 proc. — w przedziale 26-50 lat, a 43 proc. — poniżej 26. roku życia. Z danych forum wynika też, że wynagrodzenia pracowników tymczasowych są coraz wyższe. W efekcie rosną również obroty w zakresie pracy tymczasowej. W trzecim kwartale w firmach członkowskich PFHR wyniosły one 922 mln zł — o 6 proc. więcej niż w poprzednim kwartale i 7 proc. więcej niż w ubiegłym roku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane