Wyniki ABC Data powyżej oczekiwań rynku

Materiał partnera
opublikowano: 16-05-2017, 11:19
aktualizacja: 16-05-2017, 11:22

Zgodnie z opublikowanymi wstępnymi skonsolidowanymi danymi finansowymi, Grupa Kapitałowa ABC Data wypracowała w I kwartale 2017 roku 994,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, osiągając rekordową marżę brutto na poziomie 5,9%. To jedna z najwyższych marż na polskim rynku dystrybucji IT. Wstępne wyniki Grupy były blisko dwukrotnie wyższe niż oczekiwania rynkowe.

W I kwartale 2017 roku Spółka zrealizowała przychody tożsame z I kwartałem 2016 roku, jednak dzięki optymalizacji struktury produktowej oraz struktury kanałów sprzedaży, skoncentrowanych na zwiększeniu zyskowności, marża brutto wzrosła o 5% (tj. o 3,0 mln PLN) i wyniosła 58,5 mln PLN. Oznacza to, że Grupa wypracowała historycznie jedną z najwyższych marż, która wyniosła 5,9% i była wyższa o 0,5 p.p. w porównaniu do zeszłego roku.

W I kwartale 2017 roku skonsolidowana EBITDA wyniosła 6,8 mln PLN, co (po oczyszczeniu o jednorazowy wpływ transakcji BizneslinkCO w I kwartale 2016 roku) oznacza wzrost o 19% i prawie dwukrotnie przekracza oczekiwania rynkowe. Z kolei szacowny zysk netto osiągnął poziom 1,4 mln PLN i był istotnie wyższy od rekomendacji analityków.

- Satysfakcjonujące jest to, że wypracowaliśmy jedną z najwyższych marż na polskim rynku dystrybucji IT oraz znacznie przekroczyliśmy oczekiwania rynku na poziomie EBITDA oraz zysku netto. Udało się to osiągnąć pomimo zdarzeń, które wpłynęły na postrzeganie branży w ostatnim czasie – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.

Na szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej ABC Data w I kwartale 2017 roku miały wpływ działania zapowiedziane i wdrożone przez Zarząd jeszcze w 2016 roku, m.in. dostosowanie kanałów sprzedaży do dynamiki rynku, optymalizacja oferty produktowej oraz obniżenie kosztów działalności w regionie CEE. - Ich efekty już są widoczne, jednak większe przełożenie będą miały na wyniki w kolejnych kwartałach – mówi Ilona Weiss. Zgodnie z harmonogramem Spółka opublikuje raport okresowy z wynikami za I kwartał br. w dniu 17 maja 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyniki ABC Data powyżej oczekiwań rynku