Wyniki Apple okazały się lepsze od prognoz

(Marek Druś)
14-04-2005, 08:14

Apple Computer osiągnął w drugim kwartale rozrachunkowym ponad sześciokrotnie wyższy zysk netto od notowanego rok wcześniej. Zysk na akcję spółki okazał się o 42 proc. wyższy od prognozowanego przez analityków.

Apple Computer osiągnął w drugim kwartale rozrachunkowym ponad sześciokrotnie wyższy zysk netto od notowanego rok wcześniej. Zysk na akcję spółki okazał się o 42 proc. wyższy od prognozowanego przez analityków.

Apple, producent komputerów iMac i cyfrowych odtwarzaczy muzycznych iPod, wypracował w minionym kwartale 290 mln USD zysku. Zysk na akcję spółki wyniósł 34 centy i był o 10 centów wyższy od prognozowanego przez analityków. Przychody spółki osiągnęły w minionym kwartale rekordowy poziom 3,24 mld USD i były o 70 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka sprzedała w drugim kwartale rozrachunkowym 1,07 mln PC-tów i laptopów, a także 5,3 mln odtwarzaczy iPod.

Na koniec kwartału rozrachunkowego, 26 marca, Apple dysponowało 2,25 mld USD w gotówce.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyniki Apple okazały się lepsze od prognoz