Wyniki Bayera dały impuls do zakupów

Przemek Barankiewicz, Marek Druś
opublikowano: 14-03-2002, 00:00

Od początku notowań w Europie trwało wzrostowe odbicie. Inwestorzy kupowali papiery, licząc, że dane o sprzedaży detalicznej potwierdzą wychodzenie gospodarki USA z kryzysu. Nastroje na rynku poprawiły się również dzięki niemieckiemu koncernowi chemicznemu Bayer, który opublikował dobre wyniki finansowe. Jednak rozczarowujące dane o lutowej sprzedaży detalicznej wyraźnie ograniczyły potencjał zwyżki.

Liderami wzrostów były banki i firmy telekomunikacyjne, dzięki odbiciu kursów po wcześniejszych spadkach. Nokia zyskiwała w trakcie sesji 1 proc. To skromna korekta, jeśli wziąć pod uwagę skalę wczorajszego spadku. Deutsche Bank podtrzymał rekomendację „silne kupno” dla walorów fińskiego przedsiębiorstwa.

Rósł kurs DT po ujawnieniu strategicznego aliansu z T-Mobile oraz Microsoft. Wśród banków wyróżniały się hiszpańskie BBVA i BSCH. Ich kursy podbiła pozytywna rekomendacja UBS Warburg. Gorzej wiodło się Fortisowi. Jego walory zniżkowały po opublikowaniu słabszych wyników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz, Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki Bayera dały impuls do zakupów