Czytasz dzięki

Wyniki Bayera rozczarowały inwestorów

(Marek Druś)
opublikowano: 10-08-2005, 10:34

Kwartalny zysk koncernu Bayer nie osiągnął prognozowanej przez analityków wysokości. To skutek słabszej sprzedaży produkowanych przez niemiecką spółkę środków ochrony roślin.

Kwartalny zysk koncernu Bayer nie osiągnął prognozowanej przez analityków wysokości. To skutek słabszej sprzedaży produkowanych przez niemiecką spółkę środków ochrony roślin.

Zysk niemieckiego koncernu wyniósł w drugim kwartale 406 mln EUR i był prawie trzykrotnie wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Analitycy spodziewali się wyniku o 34 mln EUR wyższego. Zysk osiągnięty przez oddział produkujący środki ochrony roślin wzrósł o 1,9 proc. do 162 mln EUR. Nie osiągnął jednak wielkości prognozowanej przez spółkę. Bayer tłumaczy to suszą, która dotknęła obszary uprawne w Brazylii i południowej Europie. Reakcja rynku na wyniki spółki jest negatywna. Kurs Bayera spada o ponad 2 proc. na giełdzie we Frankfurcie.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane