Wyniki CD Projektu i sprzedaż Thronebreakera poniżej oczekiwań

opublikowano: 14-11-2018, 07:22
aktualizacja: 14-11-2018, 10:00

Zysk CD Projektu w trzecim kwartale wyniósł 15,5 mln zł wobec 35,7 mln zł rok wcześniej. Wynik okazał się 20 proc. od konsensusu rynkowego, który zakładał, że spółka wypracuje 19,5 mln zł. Sprzedaż "Wojny krwi" jest poniżej oczekiwań zarządu.

Prezes CD Projektu
Zobacz więcej

Adam Kiciński

Prezes CD Projektu Marek Wiśniewski

Zysk operacyjny producenta gier ukształtował się na poziomie 18,3 mln zł w porównaniu z 47,2 mln zł przed rokiem. EBIT był 57,6 proc. niższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał 22,1 mln zł.

Przychody producenta gier wyniosły w trzecim kwartale 67,2 mln zł wobec 84,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż okazała się 2,8 proc. poniżej średniej przewidywań analityków.

Po trzech kwartałach 2018 r. CD Projekt m a 67,9 mln zł zysku netto, 79,6 mln zł zysku operacyjnego i 235,6 mln zł przychodów.

Przepływy operacyjne wyniosły w trzecim kwartale 30 mln zł wobec 57,2 mln zł przed rokiem.

- To pozwoliło nam w całości sfinansować nakłady na produkcję kolejnych gier i nowych technologii z bieżących przepływów gotówkowych. Jest to szczególnie warte podkreślenia, ponieważ ten rok jest najbardziej intensywnym pod względem skali i wielkości realizowanej produkcji zarówno w CD Projekt RED jak i GOG.com –  mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych.

Nakłady na prace rozwojowe w trzecim kwartale były na poziomie 28,2 mln zł, a od początku roku są na poziomie 80 mln zł. Przed rokiem było to odpowiednio 18,3 mln zł i 52 mln zł. Nakłady wynikały w największym stopniu z realizowanej produkcji gier Cyberpunk 2077,Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, a także prac związanych z rozwojem nowych technologii w ramach segmentu GOG.com. Skumulowane saldo nakładów na koniec września 2018 r. osiągnęło poziom 228 mln zł.

Na koniec roku grupa miała blisko 602 mln zł środków pieniężnych.

W październiku miała premierę gra „Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieśc” na komputery PC odbyła się 23 października na platformie GOG.com, a 9 listopada w serwisie Steam. 

„Mając na uwadze powyższe opinie i pozytywne komentarze ze strony branżowych ekspertów, zarząd Spółki zakładał wyższy, niż osiągnięty od premiery do dnia do dnia publikacji sprawozdania, poziom sprzedaży tytuł” – czytamy w raporcie.

Wersje gry na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One dostępne będą od 4 grudnia. publikacji sprawozdania, poziom sprzedaży tytuł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu