Wyniki gigantów dołują WIG20

Kamil Zatoński
13-08-2008, 10:40

Orlen i PGNiG są dziś kotwicą głównego indeksu. Lepiej radzą sobie średnia i małe spółki, z których kilka pochwaliło się zaskakująco dobrymi rezultatami.

Potwierdził się przecieki o bardzo słabych wynikach gazowej spółki i dziś ma to niebagatelny wpływ na nastroje na początku sesji. Kurs PGNiG spada o ponad 4 proc. Zaskakujący spadek notuje też PKN Orlen, choć analitycy pozytywnie odbierają wyniki, które okazał się być wyższe od oczekiwań. Być może jednak inwestorów rozczarowuje ich jakość, bo w znacznym stopniu zbudowane są na transakcjach jednorazowych lub niegotówkowych. W sumie – przy braku jednoznacznie pozytywnych bohaterów w portfelu blue chips (KGHM i TP zyskują po niespełna 1 proc.) – indeks kończy pierwszą godzinę sesji ponad 1 proc. przeceną.

Mniej powodów do narzekań mają posiadacze walorów małych i średnich spółek, bo kilka z nich zyskuje po publikacji dobrych wyników za drugi kwartał. W tej grupie są m.in. ING BSK, Police, Redan, Unibep czy Ronson. Zwyżkę z ostatnich dni konturuje też Synthos.

W czubie tabeli notowań znalazł się też Mispol, dzięki doniesieniom „PB”, że spółką tą interesuje się znany inwestor Krzysztof Moska.

Na przeciwnym biegunie znalazł się dziś Sfinks, w którym zaangażowanie do poniżej 5 proc. zmniejszył AMRest.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyniki gigantów dołują WIG20