Wyniki gigantów w centrum uwagi

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

W czwartek główne europejskie indeksy falowały, nie mogąc znaleźć dominującego trendu. Dane o produkcji przemysłowej w Eurolandzie pozwoliły zniwelować część porannych strat. Po południu pojawiły się pozytywne dane z amerykańskiego rynku pracy, które wsparły kupujących.

Uwagę inwestorów przykuwały doniesienia ze spółek. Akcjonariuszy ucieszyły podwyższone prognozy finansowe przez BT Group i koncern PSA Peugeot Citroen. Brytyjski gigant telekomunikacyjny podniósł szacunki rocznego cash flow. Było to możliwe dzięki redukcji kosztów i niższego niż oczekiwano spadku przychodów. Z kolei francuski producent samochodów postanowił podnieść roczne projekcje finansowe, widząc szybsze, niż zakładano ożywienie w sektorze motoryzacyjnym.

Humory popsuły wyższe straty A. P. Moeller-Maersk i niska dynamika wzrostu zysku Anheuser-Busch InBev. Po trzech kwartałach strata największego na świecie właściciela kontenerowców wyniosła 3,86 mld koron. "Zaledwie" 11,9-procentowy wzrost zysku w III kw. nie wsparł notowań giganta browarniczego AB InBev. Wynik okazał się jedynie zgodny z oczekiwaniami i znacznie niższy niż w drugim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy