Wyniki Goldman Sachs lepsze niż oczekiwano, przychody wzrosły ponad 100 proc.

opublikowano: 14-04-2021, 13:47

Goldman Sachs skorzystał na boomie „spółek w ciemno” i osiągnął dużo lepsze niż oczekiwano wyniki w pierwszym kwartale, informuje Reuters.

Zysk netto przypisany posiadaczom akcji zwykłych banku wzrósł w pierwszym kwartale do 6,7 mld USD. Rok wcześniej wynosił 1,12 mld USD. Zysk na akcję wzrósł do 18,60 USD. Rok temu wynosił 3,11 USD. Całkowite przychody banku wzrosły o 102 proc. do 17,7 mld USD.

Goldman Sachs zarobił dzięki znaczącemu ożywieniu handlu na światowych rynkach kapitałowych, w tym pośrednictwie w transakcjach fuzji i przejęć „spółek w ciemno”, których boom trwa w USA już od ubiegłego roku. Poza tym udało mu się w minionym kwartale uniknąć kłopotów wynikających m.in. z upadku funduszu Archegos. Dział bankowości inwestycyjnej zakończył kwartał rekordowymi przychodami netto 3,77 mld USD, a dział rynków globalnych zwiększył przychody o 47 proc. do 7,58 mld USD i jest to najlepszy wynik od 2010 roku. Bank podał, że jego zwrot z kapitału (ROE) wyniósł 31 proc. w ujęciu zannualizowanym w pierwszym kwartale i był najwyższy od 2009 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane