Czytasz dzięki

Wyniki Hyundaia lepsze od prognoz

opublikowano: 24-04-2019, 08:31

Południowokoreański koncern motoryzacyjny Hyundai Motor odnotował lepsze niż oczekiwano rezultaty w pierwszym kwartale 2019 r. Dzięki wyższemu popytowi na rodzimym rynku i w Stanach Zjednoczonych koncernowi udało się zrekompensować słabsza sprzedaż w Chinach, donosi Reuters.

Wzrost zysku z najniższego poziomu sprzed roku nastąpił po tym, jak Hyundai niedawno ogłosił plany zawieszenia produkcji w swojej najstarszej fabryce w Chinach, zmagając się z ogromną nadwyżką mocy produkcyjnych na swoim największym rynku zbytu.

W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. firma wypracowała zysk netto w kwocie 829 mld wonów (721,8 mln USD) wobec 668 mld wonów rok wcześniej.  To wynik zdecydowanie lepszy od mediany prognoz analityków, która kształtowała się na poziomie 758 mld wonów. 

Zysk na poziomie operacyjnym zwiększy się o 21 proc. do 825 mld wonów, podczas gdy przychody wzrosły o 7 proc. do 23,99 bln wonów.

Sprzedaż w Chinach tąpnęła o 19 proc., do najniższego poziomu od ostatniego globalnego kryzysu finansowego w 2009 r. Z kolei na krajowym rynku sprzedaż zwiększyła się o 9 proc. i była najwyższa od 2002 r. zaś w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 2 proc. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane