Wyniki i minutki Fedu. Kalendarium inwestora 47/2022

opublikowano: 20-11-2022, 14:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W nowym tygodniu inwestorzy skupią uwagę na zapisie ostatnich posiedzeń Fedu i EBC oraz wynikach spółek za III kwartał.

21 listopada

O godz. 8 Niemcy opublikują dane o inflacji PPI, która w ujęciu r/r ma być niższa niż we wrześniu. Analitycy prognozują 41,5 proc. wobec 45,8 proc. w poprzednim miesiącu.

Wyniki za III kwartał przedstawią m.in. Ten Square Games, Polimex i Votum (spółka raportowała rosnącą liczbę umów).

22 listopada

GUS o godz. 10 przedstawi dane o produkcji przemysłowej w październiku. Według prognoz analityków wzrosła ona o 7,8 proc., a więc o 2 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Konsens zakłada, że wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw rosły w podobnym tempie, jak we wrześniu (około 14 proc. r/r).

Decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Węgier - nie oczekuje się żadnych zmian.

O godz. 10 na czacie z inwestorami w pb.pl spotka się Radosław Krochta, prezes MLP Group.

Raport za III kwartał przedstawią m.in. PGE (podała już szacunki), Huuuge (również podał szacunki), Wirtualna Polska, Tim, Forte i OT Logistics.

23 listopada

GUS o godz. 10 opublikuje dane o sprzedaży detalicznej w październiku. Konsens to wzrost o 3,2 proc. r/r wobec wzrostu o 4,1 proc. we wrześniu.

Z USA o godz. 14:30 napłyną dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku, a o godz. 15:45 indeksy PMI dla przemysłu i usług. O godz. 20 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia FOMC z początku listopada, na którym po raz czwarty podniesiono stopy procentowe o 75 pkt baz.

Raporty za III kwartał przedstawią m.in. Asseco Poland, STS Holding, Ryvu, Bogdanka i CI Games.

24 listopada

Raporty za III kwartał przedstawią m.in. Bowim (podał już szacunki), Mabion, PKP Cargo, Creepy Jar (opublikował już wstępne dane), Sunex (przedstawił już wstępne dane o sprzedaży) i PZU. Na wynikach tego ostatniego ciążyć będą straty, poniesione przez Pekao i Aliora, dwa banki, w których udział ma ubezpieczyciel.

O godz. 13:30 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia EBC.

25 listopada

Dane o PKB w III kwartale przedstawią Niemcy. Konsens to wzrost o 1,1 proc. r/r i o 0,3 proc. kw/kw.

GUS o godz. 10 przedstawi dane o bezroboci, ale analitycy nie spodziewają się, by przyniosły one jakiś sygnał zmiany sytuacji - stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 5,1 proc.

Na ten dzień zwołano walne zgromadzenie w Road Studiu, które zdecyduje m.in. o zmianach w statucie oraz w radzie nadzorczej. O spółce było ostatnio głośno w związku z ogłoszeniem podpisania term-sheet z zagranicznym funduszem i konfliktem, jaki wybuchł między spółką a Movie Games, jej spółką-matką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane