Wyniki i rekomendacje wsparły spółki z Europy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Po porannych spadkach w Azji inwestorzy z niepewnością podchodzili do sesji na europejskich giełdach. Powoli jednak przewagę zdobywał popyt. Zainteresowaniem cieszyły się papiery spółek, które mogły pochwalić się wynikami kwartalnymi, oraz rekomendowanych przez analityków.

Zachowawczą postawę graczy uzasadniała także publikacja danych makro. W Niemczech indeks nastrojów konsumentów spadł do najniższego poziomu od dwóch lat. To wymusiło przecenę euro. Rosły notowania Compass Group, największej na świecie firmy kateringowej. Roczny zysk zwiększył się o 81 proc., bijąc oczekiwania analityków. Ponad 50-procentowy wzrost zysku wsparł kwotowania Anglo Irish Bank. Sporym wzrostem cieszyć się mogli akcjonariusze UBS. Analitycy Credit Suisse Group podnieśli ocenę inwestycyjną dla walorów największego europejskiego banku pod względem aktywów z „neutralnie” do „przeważaj”. Z kolei specjaliści z Deutsche Banku podwyższyli rating dla akcji British Airways do „kupuj”.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy