Wyniki kwartalne AMD przebiły prognozy analityków

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 12-10-2005, 07:59

Wyższe niż oczekiwano zyski osiągnął w trzecim kwartale, wicelider światowego rynku mikroprocesorów, koncern Advanced Micro Devices (AMD).

Wyższe niż oczekiwano zyski osiągnął w trzecim kwartale, wicelider światowego rynku mikroprocesorów, koncern Advanced Micro Devices (AMD).

Wzrost wyniku netto w okresie lipiec-wrzesień wyniósł aż 73 proc. zamykając się kwotą 76 mln USD, co w przeliczeniu na pojedynczą akcję daje 18 centów. Ankietowani przez agencję Reuters analitycy zakładali zysk na akcję na poziomie zaledwie 8 centów.

Przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 23 proc. do 1,52 mld USD podczas gdy prognoza specjalistów mówiła o wartości 1,38 mld USD.

Dobre wyniki spółka zawdzięcza głównie sprzedaży eksportowej i wysokiemu popytowi na procesory do komputerów stacjonarnych i przenośnych.

Firma prognozuje wzrost sprzedaży mikroprocesorów w IV kwartale w przedziale 7-13 proc. w stosunku do III kwartału i 42-50 proc. w odniesieniu do ostatniego kwartału 2004 r.

WST, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane