Wyniki kwartalne Nokii roczarowały

(Marek Druś)
opublikowano: 21-07-2005, 12:42

Zysk Nokii w drugim kwartale okazał się niższy od prognozowanego przez analityków. To skutek rosnącej rywalizacji cenowej, której nie zrekompensował wzrost sprzedaży telefonów komórkowych fińskiego koncernu.

Zysk Nokii w drugim kwartale okazał się niższy od prognozowanego przez analityków. To skutek rosnącej rywalizacji cenowej, której nie zrekompensował wzrost sprzedaży telefonów komórkowych fińskiego koncernu.

Nokia zwiększyła dostawy komórek w drugim kwartale o 34 proc. Średnia cena sprzedaży spadła jednak do 105 EUR ze 110 EUR w pierwszym kwartale. Zysk netto wzrósł w drugim kwartale o 15 proc. do 799 mln EUR. Zysk na akcję spółki sięgnął 0,18 EUR wobec 0,15 EUR w tym samym okresie ubiegłego roku. Analitycy oczekiwali jednak, że wyniesie 0,19 EUR. Sprzedaż wzrosła o 25 proc. do 8,1 mld EUR.

Kurs Nokii spada na giełdzie w Helsinkach o ponad 8 proc.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wyniki kwartalne Nokii roczarowały