Wyniki kwartalne Pfizera były niższe niż rok wcześniej

(Marek Druś)
opublikowano: 19-01-2006, 14:10

Wyniki Pfizera w czwartym kwartale okazały się gorsze niż rok wcześniej. Prezes Hank McKinnell twierdzi jednak, że wyjątkowo trudny 2005 rok kończy się dla spółki dobrze.

Wyniki Pfizera w czwartym kwartale okazały się gorsze niż rok wcześniej. Prezes Hank McKinnell twierdzi jednak, że wyjątkowo trudny 2005 rok kończy się dla spółki dobrze.

Pfizer, jeden z największych na świecie koncernów farmaceutycznych, zakończył czwarty kwartał 2,7 mld USD zysku netto. Zysk na akcję wyniósł 37 centów. Rok wcześniej zysk amerykańskiego koncernu był o 100 mln USD wyższy, a zysk na akcję o 1 centa. Sprzedaż spadła o 9 proc. do 13,59 mld USD. Analitycy oczekiwali zysku na akcję wysokości 41 centów przy sprzedaży sięgającej 13,2 mld USD.

Pfizer poinformował, że Liptor, najlepiej sprzedający się obecnie na świecie lek, wygenerował w czwartym kwartale 3,4 mld USD przychodów. Okazały się one tym samym o 3 proc. wyższe niż rok wcześniej. Sprzedaż przebojowej niegdyś Viagry spadła o 8 proc. do 430 mln USD.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane