Wyniki MNI ponad planem

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 16-11-2007, 00:00

Pod koniec listopada MNI ruszy z projektem MVNO. Przedstawi też nową strategię. Na razie owiana jest tajemnicą.

Pod koniec listopada MNI ruszy z projektem MVNO. Przedstawi też nową strategię. Na razie owiana jest tajemnicą.

Zarząd telekomunikacyjnej spółki nie krył wczoraj dumy, prezentując wyniki finansowe z III kwartału. Przychody wzrosły o 30 proc., do 48,8 mln zł, a EBITDA o 59 proc., do 15,9 mln zł. Największą poprawę spółka zanotowała na poziomie zysku netto. Wzrost wyniósł 367 proc., do 6,8 mln zł.

— Za poprawą wyników stoi przede wszystkim zakończenie porządków w grupie i rozpoczęcie konsolidacji Telestaru, który w III kwartale miał 6 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto — wyjaśnia Piotr Majchrzak, wiceprezes MNI.

Narastająco po trzech kwartałach spółka ma 133 mln zł przychodów, 37,5 mln zł EBITDA i 12 mln zł zysku netto. Zarząd potrzymał więc prognozy na ten rok. Mówią o 180 mln zł przychodów i 50 mln zł na poziomie EBITDA.

„Jeśli chodzi o zyski, to wyniki MNI są znacznie lepsze od naszych oczekiwań. Przychody z kolei są zgodne z naszymi szacunkami. Mimo że wyniki nie są porównywalne z zeszłym rokiem, to widać, że dzięki akwizycjom spółka jest na dobrej drodze do dywersyfikacji przychodów. Pozwoli jej to zmniejszyć wpływ sezonowości w branży” — napisał w codziennym komentarzu Rafał Fabiszewski, analityk DM PKO BP.

Władze MNI przyznały wczoraj, że opóźni się nieco moment uruchomienia wirtualnego operatora (MVNO). Ostatnio zapowiadały, że ruszy w połowie listopada. Teraz jest mowa o końcu miesiąca.

— Jesteśmy już gotowi, ale Centertel testuje jeszcze platformę, którą stworzył specjalnie dla nas — wyjaśnia Piotr Majchrzak.

Również pod koniec listopada rada nadzorcza MNI zajmie się nową strategią dla spółki. Zarząd nie ujawnia na razie nawet jej ogólnych założeń.

— Mogę tylko powiedzieć, że będziemy jeszcze bardziej wykorzystywać nasze aktywa — mówi enigmatycznie Piotr Majchrzak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy