Wyniki pomogły Internet Group

KL
opublikowano: 16-08-2007, 00:00

Inwestorzy zacierają ręce. Spółka znalazła się w pierwszej piątce największych wzrostów na GPW.

Inwestorzy zacierają ręce. Spółka znalazła się w pierwszej piątce największych wzrostów na GPW.

Dzięki dobrym wynikom w II kwartale Internet Group zrealizowało już 57,6 proc. prognozowanych zysków na 2007 r. W pierwszym półroczu spółka uzyskała 100,76 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł 4,84 mln zł. Opublikowany we wtorek raport jest pierwszym po połączeniu z CR Media Consulting. Wyniki były konsolidowane przez dwa miesiące — maj i czerwiec.

Po dobrych wynikach zarząd podtrzymał prognozę, zakładającą uzyskanie 8,4 mln zł zysku netto i 192,13 mln zł przychodów. Według prezesa Ryszarda Wojciechowskiego, niewykluczone też, że wyniki spółki na koniec roku będą lepsze, niż zapowiadane. Trzeci i czwarty kwartał jest zwykle najbardziej owocny dla branży reklamowej.

We wtorek akcje Internet Group zyskały na wartości 7,87 proc. i kosztowały na zamknięciu sesji 8,09 zł. Zarządowi udało się przekonać inwestorów na wideokonferencji, że akcje są niedoszacowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki pomogły Internet Group