Wyniki Rexamu są coraz lepsze

Marek Druś
opublikowano: 25-08-2006, 00:00

Kurs Rexamu, największego na świecie producenta puszek do napojów, rósł w czwartek na giełdzie w Londynie najmocniej od 13 tygodni. To efekt wyraźnej poprawy wyników brytyjskiej spółki.

Zysk netto Rexamu wzrósł w I półroczu o 71 proc., do 125 mln GBP (718 mln zł). Sprzedaż wzrosła w tym samym czasie o 18 proc., do 1,85 mld GBP. Profity spółki rosną wraz z zamówieniami. Rexam zwiększył sprzedaż puszek o 11 proc., dzięki czemu zredukował negatywny wpływ rekordowych cen aluminium. Cena surowca, który stanowi ponad 1 mld GBP kosztów w rocznym bilansie spółki, wzrosła o ponad 30 proc. Rexam zdołał jednak wynegocjować z dostawcami takie warunki, które pozwoliły mu obniżyć koszt aluminium w I półroczu o 14 mln GBP. Spółka zapowiedziała, że będzie w 2007 r. negocjować nowe warunki dostaw metalu. Zapewniła, że nie będzie szukała jego zamienników.

Rexam, którego klientami są m.in. Coca-Cola i Heineken, zapowiedział budowę za 73 mln USD fabryki puszek w Rosji. Produkcja ma ruszyć na początku 2008 r. Rok wcześniej ma rozpocząć produkcję nowy zakład w Brazylii, którego budowa pochłonie 33 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy