Wyniki Siemensa rozczarowały inwestorów

opublikowano: 05-02-2020, 14:23

Niemiecki gigant inżynieryjny, koncern Siemens rozczarował inwestorów słabszymi niż prognozowano wynikami za pierwszy kwartał swojego roku obrotowego, donosi Reuters.

W okresie październik-grudzień 2019 r. zysk operacyjny w segmencie przemysłowym Siemensa obniżył się o 30 proc. do 1,43  mld EUR. To wynik gorszy od mediany prognoz analityków, kształtującej się poziomie 1,88 mld EUR. 

Oczekiwaniom nie sprostały również przychody czołowego niemieckiego eksportera, choć wzrosły nieznacznie do 20,32 mld EUR. Projekcja zakładała tymczasem wynik o 300 mln EUR wyższy.  

Producent szerokiej gamy produktów i usług od pociągów, przez reaktory po oprogramowanie komputerowe poinformował, że marża operacyjna w przemyśle, z wyłączeniem odpraw, spadła do 8,3 proc. z 10,5 proc. rok wcześniej. Firma potwierdziła swój cel dotyczący rocznego zysku na akcję w przedziale od 6,30 do 7,00 EUR po opublikowaniu 1,33 EUR w pierwszym kwartale.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu