Wyniki spółek wzmacniają indeksy

Przemek Barankiewicz
17-04-2002, 00:00

Na amerykańskich giełdach podczas wtorkowego otwarcia dominowały dobre nastroje. Inwestorzy niemal z euforią przyjmowali wyniki spółek, które okazują się lepsze od oczekiwań analityków. Zwyżce przewodzili producenci chipów. Kurs Intela rósł o 5 proc. w nadziei, że opublikowane po sesji wyniki kwartalne jesz- cze bardziej poprawią humory graczy.

W poniedziałek po sesji dobre rezultaty podali Texas Instruments, największy producent układów scalonych do telefonów komórkowych, i Novellus, producent sprzętu do produkcji chipów. Kursy obu spółek zwyżkowały wczoraj o ponad 5 proc.

Znakomitą dynamikę zysków zaprezentował General Motors, co poprawiło jego notowania o 3,5 proc. Jeśli do tego dodamy świetne rezultaty europejskiego Philipsa, trudno dziwić się, że rósł nawet kurs General Electric, który wcześniej stracił w kwietniu aż 15 proc. swej wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek wzmacniają indeksy