Wyniki TIM podbiły kurs

ZK
opublikowano: 26-07-2006, 00:00

Prawie 7,5 mln zł zarobił w drugim kwartale TIM, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych. To o 125 proc. więcej niż w tym samym okresie 2005 r. Przychody spółki podskoczyły o 86 proc., do ponad 101,5 mln zł.

— Po długiej zimie nastąpiło wyraźne ożywienie w budownictwie. Pierwsze symptomy pojawiały się w drugiej połowie marca, ale zdecydowane ożywienie nastąpiło w kwietniu i trwało do końca drugiego kwartału — tłumaczy skokową poprawę wyników zarząd TIM.

Przykładowo w czerwcu wystąpił największy w okresie ostatnich 12 miesięcy wzrost sprzedaży w sektorze instalacji budowlanych — aż o 24,7 proc.

W tej sytuacji zarząd wrocławskiej firmy jest optymistycznie nastawiony do drugiej połowy roku. Tym bardziej że trzeci i czwarty kwartał w branży tradycyjnie są najlepszym okresem.

Po półroczu TIM zarobił na czysto 10,3 mln zł. Prognozy na cały 2006 r. zakładają wzrost sprzedaży o 20 proc., do 300 mln zł i zysku prawie o 22 proc., do 18,5 mln zł.

Rynek dobrze przyjął raport kwartalny TIM. Kurs spółki rósł wczoraj momentami nawet 17,6 proc., osiągając w pewnym momencie poziom 19,40 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy