Wyniki to nie wszystko

DI
opublikowano: 07-11-2008, 00:00

Bohaterem dnia na rynku był BZ WBK, którym zarządza Mateusz Morawiecki. Brytyjski dziennik "The Independent" sugerował, że irlandzki Allied Irish Banks (AIB) może sprzedać 70 proc. akcji BZ WBK, by wesprzeć swój kapitał. Ta informacja wprowadziła zamieszanie na rynku. "Sprzedaż udziałów BZ WBK to zbyt mocno naciągnięta teoria" — mówił Eugene Sheehy, dyrektor zarządzający AIB. "Takie informacje pojawiają się co jakiś czas. Nie sądzę, by AIB rzeczywiście pozbył się naszych akcji. Jesteśmy jedną z głównych pereł w jego koronie" — powiedział w  TVN CNBC Biznes szef BZ WBK Mateusz Morawiecki.

BZ WBK opublikował wczoraj wyniki z III kwartału. Zysk wzrósł do 247,1 mln zł z 225,6 mln zł rok wcześniej. Wynik odsetkowy banku w III kwartale wyniósł 429,5 mln zł, a wynik z prowizji 343,8 mln zł. Rezultaty były solidne i zgodne z oczekiwaniami. Niestety, na rozchwianym rynku nie uchronio to akcji BZ WBK przed przeceną. Kurs spadł o -3,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu