Wyniki Volkswagena przebiły oczekiwania

opublikowano: 18-04-2017, 17:35

Odczuwający nadal skutki afery spalinowej, przynajmniej wizerunkowe, koncern Volkswagen pod względem finansowym nie ma powodów do niezadowolenia. Zysk spółki za pierwszy kwartał bieżącego roku przebił oczekiwania analityków.

Jak donosi Bloomberg, to w dużej mierze zasługa wprowadzenia na rynek nowych modeli przez spółkę matkę i dobrych wyników sprzedaży w Europie Zachodniej.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. Bloomberg

Zysk operacyjny osiągnął na koniec marca 2017 r. wartość 4,4 mld EUR, co – jak określił niemiecki producent samochodów – jest wynikiem „znacząco wyższym niż oczekiwał rynek”. W analogicznym okresie 2016 r. zysk operacyjny zamknął się kwotą 3,4 mld EUR.

Koncern z Wolfsburga podtrzymał przy okazji prognozę wskaźnika rentowności na sprzedaży na ten rok, na poziomie 6-7 proc.

Według spółki do osiągnięcia więcej niż zadowalających zysków przyczyniły się nowe samochody marki Volkswagen, w tym cieszący się ogromnym zainteresowaniem mini SUV Tiguan oraz znacząca redukcja kosztów.

W minionym tygodniu Volkswagen informował tymczasem o wzroście sprzedaży w segmencie aut luksusowych (Porsche), masowej marki Seat oraz w segmencie aut ciężarowych MAN i Scania.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Wyniki Volkswagena przebiły oczekiwania