Wyniki wzmocniły odbicie w Europie

Marek Druś
opublikowano: 09-03-2007, 00:00

Po niejednoznacznej środowej sesji w czwartek na europejskich giełdach popyt wyraźnie dominował. Najmocniej wzrosły branżowe indeksy spółek surowcowych i naftowych, co wiązało się ze wzrostem cen metali i paliw na światowych rynkach. Osłabła także obawa spowolnienia gospodarczego. Paradoksalnie przyczyniło się do tego dość ostre uzasadnienie decyzji o podwyżce stóp procentowych w Eurolandzie. Najbardziej przekonujące były jednak dobre wyniki spółek. Pochwalił się nimi m.in. francuski Suez z sektora użyteczności publicznej, a także niemiecki koncern motoryzacyjny BMW i holenderski ubezpieczyciel Aegon.

Sesje w USA zaczęły się wzrostami indeksów. Nastroje poprawiły tam dobre wieści z innych giełd. Inwestorzy analizowali dane o lutowej sprzedaży największych detalistów. Lekko drożały akcje Wal-Mart i Federated Department Stores. Rekordowo taniały walory Hollis-Eden, którego lek nie zdobył akceptacji nadzoru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu