Komunikacyjna rewolucja na Warmii i Mazurach

Materiał partnera
opublikowano: 13-11-2017, 10:08
aktualizacja: 13-11-2017, 10:10

Wyobraź sobie śniadanie z widokiem na mazurskie jezioro, obiad biznesowy w Warszawie, a kolację w knajpce w Olsztynie… Nierealne? To całkiem możliwe dzięki świetnej infrastrukturze drogowej i kolejowej na Warmii i Mazurach.

Województwo warmińsko-mazurskie już dawno przestało być utożsamiane wyłącznie z piękną przyrodą. Region jest atrakcyjny nie tylko dla turystów, ale i przedsiębiorców, którzy dostrzegają tu duży potencjał inwestycyjny. Nie bez znaczenia jest też przyjazne otoczenie biznesu oraz silne zaplecze logistyczne. Jednak bez dobrych dróg i połączeń kolejowych trudno jest rozwijać biznes.

– Na Warmii i Mazurach sukcesywnie przybywa firm lokujących swój kapitał - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. – Przedsiębiorcy zainspirowani sukcesem innych inwestorów coraz chętniej korzystają z tego, co możemy im zaproponować. Region stawia na rozwój, także ten komunikacyjny.

Według badania „Praca zdalna – jestem na TAK!” opracowanego przez Instytut Kantar Public aż 57 proc. Polaków deklaruje chęć pracy zdalnej. Coraz więcej mówi się też o cyfrowych nomadach, którzy pakują laptop w plecak i realizują zlecenia z najdalszych zakątków świata. Ale nie trzeba być aż tak radykalnym. Wystarczy się rozejrzeć, żeby dostrzec miejsce, w którym praca może być znacznie przyjemniejsza i z którego podróż do Warszawy czy innego dużego miasta będzie zaskakująco krótka.

Warmia i Mazury postawiły na rozwój infrastruktury. Tylko w latach 2007–2013 na inwestycje drogowe zainwestowano 350 mln euro z funduszy unijnych. W aktualnej perspektywie Programu Regionalnego wyłącznie na infrastrukturę transportową zarezerwowanych jest blisko 200 mln euro. Obecnie sieć linii kolejowych pozwala na sprawne poruszanie się po całym województwie. Połączenie przez Elbląg i Braniewo umożliwia podróż w krótkim czasie do Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Warmia i Mazury postawiły także na rozwój lotnictwa.

W Szymanach koło Szczytna położony jest port lotniczy, który w 2016 uzyskał status lotniska międzynarodowego. – W 2017 roku lotnisko obsłużyło już ponad 92 tys. pasażerów – dodaje marszałek Brzezin. – Od marca 2018 roku uruchamiamy nowy kierunek do Lwowa. Liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury.

Modernizacja infrastruktury realnie zmieniała funkcjonowanie regionu. To idealny moment, żeby tu inwestować i prowadzić biznes. Warmia i Mazury to zdrowe życie, czysty zysk!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu