Wypoczęty kierowca to bezpieczny kierowca!

  • Materiał partnera
opublikowano: 23-05-2018, 14:44
aktualizacja: 23-05-2018, 14:51

Firma Eberspächer oferuje najnowszą technologię klimatyzacji postojowej Cooltronic – a w nim niezawodne trzy wersje montażu: Hatch, Back oraz Top. To wydajne urządzenie sprawia, że praca kierowcy jest bardziej efektywna i bezpieczna. Zadbaj o swój komfort dziś, zacznij od Cooltronic!

W drodze do celu liczy się komfort

Dobre samopoczucie oraz komfort są bardzo ważne w pracy każdego kierowcy zawodowego. Według badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzonych na polskich drogach zmęczenie prowadzącego pojazd przyczynia się w znacznym stopniu do zwiększenia ryzyka kolizji, a ponad połowa ciężkich wypadków na autostradach jest spowodowana przemęczeniem prowadzącego pojazd. Dla kierowcy niezwykle ważne są warunki wypoczynku w pojeździe po całodniowych trudach prowadzenia ciężarówki. Optymalna dla snu temperatura waha się między 18 a 20°C. Latem trudno się obyć bez otwarcia okien kabiny, a to naraża kierowcę na hałas przejeżdżających w pobliżu samochodów, a także na kradzież. Te niebezpieczeństwa i niedogodności można wyeliminować lub znacznie ograniczyć przez włączenie niezależnej od pracy silnika klimatyzacji postojowej firmy Eberspächer, która działa przy zamkniętych oknach i pozwala odizolować się od gorąca, wilgoci, kurzu, hałasu i owadów. Dzięki wydajnej klimatyzacji postojowej praca kierowcy jest efektywniejsza i bezpieczniejsza. Tego typu urządzenie nie wymaga, aby silnik pojazdu był włączony na postoju, a przez to jest przyjazne środowisku i pozwala oszczędzać paliwo, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty transportu.

Cooltronic zawsze pełen energii

Cooltronic firmy Eberspächer jest elektryczną klimatyzacją postojową, czyli czerpie energię z akumulatora pojazdu. Kierowca nie musi się jednak obawiać o to, że po dłuższej pracy urządzenia (np. nocą) pojawią się problemy z uruchomieniem silnika. Elektroniczny sterownik klimatyzatora ma funkcję kontroli napięcia akumulatora pojazdu, która automatycznie wyłącza urządzenie w sytuacji, gdy wystąpi zbyt niskie napięcie. Układ ten zabezpiecza przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora, a tym samym gwarantuje bezproblemowy rozruch silnika. Układ nawiewów oraz cyrkulacja wdmuchiwanego powietrza umożliwiają równomierne chłodzenie całej kabiny, a wydajna dmuchawa pracuje cicho i nie zakłóca snu kierowcy.

Cooltronic szyty na miarę

Cooltronic firmy Eberspächer oferuje trzy wersje klimatyzatorów postojowych w samochodach ciężarowych - wersja Hatch/Slim Hatch montowana w miejscu luku dachowego, wersja Back montowana na tylnej ścianie oraz wersja Top na dach. Nowy model Cooltronic Slim Hatch o wyjątkowo płaskiej i kompaktowej budowie montowany jest w luku dachowym i rekomenduje się go do stosowania w umiarkowanych warunkach klimatycznych. Cooltronic w wersji Top oraz Back przeznaczone są dla kabin bez luków dachowych lub dla tych użytkowników, którzy nie chcą z niego rezygnować. W tych wersjach urządzenie podzielone jest na dwa elementy – agregat skraplający instalowany na zewnątrz pojazdu i moduł parownika montowany wewnątrz, na tylnej ścianie kabiny. W wersji Top agregat skraplający montuje się na tylnej części dachu, pod spoilerem.

Prosta obsługa

Klimatyzacja postojowa Cooltronic jest bardzo prosta w obsłudze. Aby uruchomić urządzenie wystarczy włączyć przycisk na panelu sterującym umieszczonym obok nawiewów lub za pomocą pilota, który znajduje się w wyposażeniu standardowym. Dodatkowo można ustawić automatycznie preferowaną temperaturę oraz siłę nawiewu, a także za pomocą jednego przycisku uruchomić maksymalną moc klimatyzacji, co jest szczególnie ważne, gdy kabina jest nagrzana, a kierowca chciałby w niej szybko wypocząć. Cooltronic nie wymaga okresowej konserwacji oraz uzupełniania stanu wody, jak w klimatyzatorach innej konstrukcji. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jego montaż był szybki i łatwy oraz nie wymagał stosowania skomplikowanych narzędzi podczas instalacji. Za nabyciem klimatyzacji Cooltronic przemawia również szeroko rozbudowana sieć serwisowa w całej Europie – Eberspächer jest zawsze blisko klienta bez względu na jego lokalizację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu