Wyprzedaż spółek z grupy Avans

WIS
17-03-2010, 10:25

Neonet, wywodząca się z Wrocławia sieć sklepów RTV AGD chce przejąć trzy spółki konkurencyjnej grupy Avans. A to nie jedyny chętny.

Po przejęciu przez Mix Electronics polskich marketów Electro World zanosi się na kolejne przetasowanie w branży. Neonet, wywodząca się z Wrocławia sieć sprzedaży hurtowej i detalicznej sprzętu AGD, RTV i IT, złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wnioski o zgodę na przejęcie trzech spółek: Avans Północ, Avans Centrum Wschód oraz Avans Południe. To trzy z czterech regionalnych spółek dystrybucyjnych sieci Avans, którą na poziomie centralnym zawiaduje spółka Avans International.


Marek Majewski, prezes Neonetu, nie chce na razie wypowiadać się w sprawie planowanych przejęć. Trudno też dowiedzieć się czegoś więcej od drugiej strony.
„Spółki z grupy Avans prowadzą rozmowy z potencjalnymi inwestorami, zarówno branżowymi jak i finansowymi. Trwające negocjacje nie mają wpływu na bieżącą działalność sklepów Avans. Celem sieci jest zachowanie jej obecnego ogólnopolskiego charakteru. Avans jest najbardziej rozpoznawalną polską marką działającą na rynku multimedia/RTV/AGD, dlatego też inwestorzy zainteresowani zakupem spółek należących do sieci nie zamierzają zmieniać jej nazwy ani profilu działalności” – czytamy w oświadczeniu grupy Avans.

Przejęcia te bardzo wzmocniłyby Neonet, który już dziś ma 230 sklepów własnych i 210 franczyzowych, a jego roczne obroty przekraczają miliard złotych. Sieć Avans z kolei chwali się na swoich stronach internetowych, że działa w niej łącznie aż 600 sklepów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Wyprzedaż spółek z grupy Avans