Wyraźna przecena bitcoina, jest najtańszy od września 2017 roku

opublikowano: 07-12-2018, 11:52

Kurs bitcoina spada o ponad 10 proc., co tłumaczone jest wiadomością, że wbrew oczekiwaniom do końca roku nie powstanie ETF bazujący na najpopularniejszej kryptowalucie.

Kurs bitcoina spada o 11,3 proc. do 3331,71 USD, informuje Coindesk. Jest najniższy od września 2017 roku. O blisko 10 proc. spada szerszy Bloomberg Galaxy Crypto Index, ciągnięty w dół dwucyfrowymi spadkami kursów XRP, ethereum czy stellar.
Rynek kryptowalut rozczarowała wiadomość, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecyduje dopiero 27 lutego czy zatwierdzi powstanie ETF bazującego na bitcoinie, który chcą stworzyć spółka technologiczna SolidX Partners i firma zarządzająca aktywami Van Eck Associates Corp. Wcześniej oczekiwano, że SEC po kilku przesunięciach terminu podejmie decyzję jeszcze w grudniu.

Notowania bitcoina od 14 września 2017 roku
Zobacz więcej

Notowania bitcoina od 14 września 2017 roku

- Nastroje na rynku są naprawdę złe, a każda negatywna wiadomość wywołuje wykładniczy efekt - powiedział Timothy Tam, współzałożyciel i prezes CoinFi, firmy analizującej rynek kryptowalut.

Wartość bitcoina spada już o ponad 80 proc. od szczytu zanotowanego prawie rok temu. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty jest już o 50 proc. poniżej 200-dniowej średniej ruchomej, czyli najniżej od stycznia 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu