Czytasz dzięki

Wyraźna tygodniowa zwyżka na rynku kukurydzy w USA

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 03-07-2020, 10:20

Notowania kukurydzy wypracowały sporą zwyżkę w bieżącym tygodniu. Bilans tego tygodnia jest już bowiem zamknięty ze względu na brak dzisiejszej sesji w USA przed obchodami Święta Niepodległości.

W ostatnich dniach cena kukurydzy w Stanach Zjednoczonych dynamicznie rosła w konsekwencji danych, jakie zaprezentował Departament Rolnictwa USA. Instytucja ta podała bowiem, że farmerzy w Stanach Zjednoczonych tej wiosny zasiali kukurydzę na areale wynoszącym 92 mln akrów, podczas gdy oczekiwano, że areał ten będzie większy i wyniesie około 97 mln akrów.

Powyższe informacje sprawiły, że poniedziałek, wtorek i środa w tym tygodniu upłynęły pod znakiem solidnych zwyżek. Dopiero wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie spadkowe, jednak w dużej mierze wynikało ono z zamykania długich pozycji i realizacji zysków z ostatnich dni.

Natomiast sentyment na rynku kukurydzy pozostał dobry. Optymiści wczoraj zyskali bowiem kolejny argument w postaci potwierdzenia ze strony amerykańskiej administracji, że Chiny kupują amerykańskie towary rolne. Państwo Środka złożyło duże zamówienia na kukurydzę i soję ze Stanów Zjednoczonych, co oficjalnie dało do zrozumienia, że tzw. porozumienie pierwszej fazy na linii USA-Chiny pozostaje w mocy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane