Wyraźne umocnienie złotego sprzyja inwestorom na GPW

(Artur Szymański)
23-06-2005, 09:27

Nie widać jak na razie przeszkód, by trend wzrostowy miałby nie być kontynuowany na początku czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Złoty od rana umacnia się, co jest bardzo dobrą wiadomością dla giełdowych inwestorów.

Nie widać jak na razie przeszkód, by trend wzrostowy miałby nie być kontynuowany na początku czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Złoty od rana umacnia się, co jest bardzo dobrą wiadomością dla giełdowych inwestorów.

Polska waluta dzień rozpoczęła bez wahania – z miejsca zaczęła się umacniać do euro i dolara. Wskazówka dla graczy na giełdzie jest jasna, jeśli ta tendencja utrzyma się do czasu rozpoczęcia notowań na GPW, nie ma przeszkód dla kontynuacji zwyżki cen akcji. Umocnienie złotego obrazuje zainteresowanie naszym rynkiem ze strony zagranicznych inwestorów.

Optymistycznie nastraja przebieg wczorajszej sesji na warszawskiej giełdzie. Kupujący nie pozostawili cienia wątpliwości w czyich rękach leży inicjatywa. Trend wzrostowy jest mocny i rozwija się w sposób podręcznikowy pokonując kolejne opory. Do szczytów z końca lutego indeksowi blue chipów brakuje wzrostu o 2,5 proc. Znacznie bliżej, bo tylko 0,54 proc. od rekordu wszech czasów znajduje się indeks WIG.

Wczorajsza sesja w USA jest dla nas bez znaczenia, nie doszło tam do istotnych zmian indeksów. Na plusach natomiast rozpoczynają czwartkowe sesje indeksy giełd zachodnioeuropejskich. W górę idzie też węgierski BUX. Kontrakty terminowe na WIG20 wystartowały na plusie. Warto zauważyć, że na wczorajszej sesji kontrakty ruszyły w pogoń za instrumentem bazowym. Baza zmalała do -10 pkt, na korzyść byków nadal jednak przemawia jej ujemna wartość. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wyraźne umocnienie złotego sprzyja inwestorom na GPW