"Wyrocznia z Omaha się myli"

MD
opublikowano: 24-01-2009, 15:35

Doug Kass nieźle zarobił na krótkiej sprzedaży akcji Berkshire Hathaway, spółki Warrena Buffetta. Żałuje tylko jednej rzeczy, że zamknął transakcję tak wcześnie.

Kass mógł zarobić więcej, bo sprzedał krótko Berkshire Hathaway w ubiegłym roku, kiedy był on notowany po 140 tys. USD. Obecnie jego kurs sięga ok. 87 tys. Spadek wartości spółki „Wyroczni z Omaha” może jeszcze potrwać, uważa Kass. Znany z gry “przeciwko Buffettowi” inwestor wskazuje na spadającą wartość aktywów w portfelu Berkshire. Wartość posiadanych przez spółkę Buffetta akcji banku Well Fargo spadła o 4,5 mld USD od 1 grudnia, a pakietu akcji U.S. Bancorp o 1 mld USD. W ciągu mniej niż dwóch miesięcy wartość rynkowa obu banków spadła o około połowę. Kass wskazuje także, że spółka Buffetta ma już prawdopodobnie ponad 10 mld USD niezrealizowanej straty na derywatach indeksów akcji.

- Strata w takiej skali, czy zrealizowana, czy nie, jest duża nawet dla Warrena Buffetta – napisał Kass na TheStreet.com.

Odniósł się także do niedawnej wypowiedzi Buffetta, w której twierdził on, że „nigdy nie opłacało się obstawiać przeciwko Ameryce”.

- W 2008 roku i (jak dotąd) w 2009 Wyrocznia z Omaha myliła się. Opłaca się obstawiać przeciwko Ameryce – napisał Kass.

Dodał, że ogłoszony przez Buffetta „gospodarczy Pearl Harbor” uczłowieczył i sprowadził na ziemię wielu z najbardziej sprytnych inwestorów na świecie. 

MD, CNBC.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane