Wyrok na Inwazję PC

MZAT
30-05-2012, 00:00

NEWCONNECT

O układzie nie ma mowy — postanowił kielecki sąd rejonowy w sprawie Inwazji PC, spółki dystrybuującej sprzęt IT, która zadebiutowała na małym parkiecie w kwietniu 2011 r., by 11 miesięcy później złożyć wniosek o upadłość układową. Zgodnie z decyzją sądu Inwazja PC zostanie postawiona w stan upadłości likwidacyjnej. Zarząd zapowiada złożenie zażalenia.

A miało być tak pięknie. Strona internetowa spółki jeszcze dziś pełna jest śmiałych pomysłów, ambitnych planów zagranicznej ekspansji czy prognoz świetnych wyników — w 2012 r. Inwazja PC oczekiwała 233 mln zł przychodów i 2,65 mln zł zysku netto. Barwne wizje zarządu — w parze z nietypowymi zachętami dla inwestorów, których kuszono rabatami i darmowymi laptopami, byleby objęli akcje z kolejnych emisji — nie powstrzymały jednak upadku. Sprzedaż załamała się w końcówce 2011 r. — zarząd tłumaczył to powodzią w Tajlandii, która dotknęła producentów elektroniki. To pociągnęło za sobą problemy z płynnością i obsługą zadłużenia, a w końcu doprowadziło do bankructwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyrok na Inwazję PC