Wyścig o Spodek i MCK

EG
opublikowano: 05-04-2011, 00:00

Do rywalizacji o zlecenie z Katowic stanęły SMG Polska i Arena Management.

Do rywalizacji o zlecenie z Katowic stanęły SMG Polska i Arena Management.

Dwie firmy są zainteresowane zarządzaniem Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach oraz sąsiadującym z nim Spodkiem. To córka amerykańskiego koncernu SMG Polska, która na początku 2010 r. dostała kontrakt na zarządzanie wrocławskim stadionem, oraz spółka Arena Management, która jest obecnie rejestrowana w Warszawie. Kim jest ten drugi oferent? Janusz Nowak, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. budowy MCK, nie chciał tego ujawnić. Zapewnia, że obie firmy spełniają kryteria ratusza — mają m.in. zdolność finansową i doświadczenie niezbędne do prowadzenia tego typu działalności.

Negocjowanie szczegółów umowy potrwa do pół roku. Potem przedstawione zostaną oferty, z których inwestor — katowicki ratusz — wybierze korzystniejszą.

— Operator zacznie zarządzać budynkami MCK jeszcze w trakcie budowy, natomiast Spodkiem prawdopodobnie później, już po 2012 r. — mówi Janusz Nowak.

Operator ma podpisać umowę na 8-15 lat. Będzie w tym czasie pozyskiwał i organizował imprezy, zajmował się promocją kompleksu i eventów, marketingiem i bieżącym utrzymaniem budynków. Ratusz zaś nakładem 240 mln zł wybuduje MCK (15 kwietnia zostaną otwarte oferty na generalne wykonawstwo), a za dodatkowe 100 mln zł zmodernizuje Spodek (prace wewnątrz zakończyły się w 2009 r., teraz trwa remont elewacji i dachu).

— Nie chcemy czerpać zysków uzależnionych od działalności operatora. Będziemy rozmawiać o corocznej opłacie licencyjnej, której wysokość będzie przedmiotem negocjacji — mówi Janusz Nowak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane