Czytasz dzięki

Wysłannik WHO do Chin potwierdził spadek liczby nowych infekcji koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 24-02-2020, 15:55

Dane z licznych źródeł potwierdzają generalny trend spadkowy liczby nowych infekcji koronawirusem wykrywanych w Chinach – powiedział w poniedziałek przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Bruce Aylward na konferencji prasowej w Pekinie.

Aylward ocenił również, że „bardzo trudne działania” podjęte przez chińskie władze prawdopodobnie zapobiegły setkom tysięcy zakażeń w kraju.

W niedzielę w Chinach wykryto 416 nowych przypadków infekcji, a więc o 80 proc. mniej niż dwa tygodnie temu, gdy codziennie informowano o ponad 2 tys. nowo potwierdzonych zakażeń – zaznaczył przedstawiciel WHO, cytowany przez chiński portal Pengpai Xinwen.

W konferencji uczestniczył również przedstawiciel chińskiej państwowej komisji zdrowia Liang Wannian, który przekazał, że w ChRL zakażenie wykryto już u ponad 3 tys. pracowników szpitali. Większość z tych infekcji miała miejsce w prowincji Hubei, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii, i wynikała najprawdopodobniej z braku sprzętu ochronnego oraz przemęczenia – zaznaczył.

Zespół ekspertów z Chin i WHO odwiedził w ostatnich dniach miasto Wuhan, stolicę prowincji Hubei, a także prowincje Guangdong na południu i Syczuan na południowym zachodzie kraju.

Liang powiedział, cytując dane zebrane w czasie inspekcji, że średnia wieku zakażonych pacjentów to 51 lat, a 77,8 proc. zainfekowanych to osoby w wieku 30-69 lat. Według obecnego stanu wiedzy wirus mógł pochodzić od nietoperzy, a jednym z jego nosicieli pośrednich mogły być łuskowce – dodał.

W Guangdongu i Syczuanie wirusa wykrywano u 1-5 proc. spośród osób, które zdaniem służb medycznych miały bliską styczność z zarażonymi. W większości wypadków skupiska zakażeń znajdowały się w rodzinach – powiedział Liang. Zaznaczył przy tym, że koronawirus jest nowym patogenem, a ludzie nie są na niego uodpornieni.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy