Wysoka rozdzielczość dobra dla biznesu

Komentarz partnera
27-01-2016, 00:00

WOJCIECH KOSEK
Field Sales Engineer Central South East Europe NEC Display Solutions

Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości UHD (rozdzielczość monitora 3840 x 2160 pikseli) oraz 4K (rozdzielczość projektora 4096 x 2160 pikseli) są od dłuższego czasu bardzo pożądanym na rynku towarem. Zdecydowana większość urządzeń wyświetlających obraz w tej rozdzielczości to telewizory, w przypadku których możliwości wykorzystania tak dokładnego obrazu na chwilę obecną są znikome. Materiały produkowane w rozdzielczości UHD/4K stanowią minimalny procent i są bardzo mało dostępne, nie mówiąc już o transmisji telewizyjnej. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w sektorze biznesowym, gdzie wprowadzenie wysokiej rozdzielczości monitorów i projektorów zdecydowanie poprawia produktywność i możliwości prezentowania złożonych obrazów, chociażby danych synoptycznych. Dzięki zastosowaniu wyświetlania za pomocą jednego urządzenia w rozdzielczości UHD/4K w wielu sektorach biznesu możemy zaoszczędzić nie tylko cenne miejsce, ale również ograniczyć koszty związane z zakupem i utrzymaniem urządzeń.

Dobrym przykładem jest rynek finansowy opierają- cy się na wnikliwej analizie danych statystycznych. Dzięki pojedynczemu monitorowi UHD możemy zastąpić cztery inne wyświetlające obraz o rozdzielczości FullHD. Na biurku analityka czy maklera może pozostać więcej miejsca lub w przypadku użycia kilku monitorów powierzchnia robocza rośnie czterokrotnie. Daje to więcej miejsca na analizowane materiały i wyświetlanie ważnych danych giełdowych.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku ścian synoptycznych, służących do nadzorowania różnego rodzaju obiektów fabrycznych. Zazwyczaj stosowane monitory do budowy ścian wideo mogą być zastępowane wielkoformatowymi monitorami UHD. Zamiast korzystać ze ściany zbudowanej z czterech monitorów, które wymagają odpowiedniej opieki i kalibracji, można wykorzystać pojedynczy 84” lub 98” monitor dysponujący rozdzielczością UHD. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów utrzymania systemu poprzez brak konieczności okresowych przeglądów ściany, a w przypadku chęci wyświetlania bardziej złożonych danych, można wykorzystać kilka zestawionych ze sobą wyświetlaczy.

Zalet płynących z wykorzystania wyświetlania w rozdzielczości UHD/4K jest wiele i mocno zależą one od sektora, w którym monitory lub projektory są wykorzystywane. Zawsze jednak koronnym argumentem jest zdecydowane zwiększenie powierzchni roboczej pulpitu przy zachowaniu identycznych wymiarów urządzenia oraz ograniczenie widoczności pojedynczych pikseli co, bezpośrednio wpływa na komfort i jakość pracy. Sektorami, które szczególnie zyskują dzięki pracy z obrazem w ultrawysokiej rozdzielczości są przede wszystkim: branża profesjonalnej obróbki koloru, fotograficy, medycyna, projektanci, finansiści, monitoring, systemy cyfrowej informacji i reklamy (Digital Signage), aż po sektor cyfrowego kina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komentarz partnera

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wysoka rozdzielczość dobra dla biznesu