Wysoki rangą pracownik Roskosmos zwolniony za wpis na Facebooku

opublikowano: 05-03-2019, 13:31

Naczelnik departamentu w rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos został zwolniony po tym jak jego wpis na Facebooku wywołał duże kontrowersje, donosi The Moscow Times.

- Do jakiej kategorii bydła z Chruszczowki [bloków z epoki Chruszczowa – red. pb.pl] należycie: pijecie, bierzecie narkotyki, wyrzucacie śmieci na podwórko, wrzeszczycie po nocy. Czy wszystkie z powyższych? – napisał Stanisław Żarkow w sobotę na Facebooku.

Wpis wywołał dużą negatywną reakcję i krytykę wśród innych użytkowników serwisu. W końcu zainteresowały się nim media. W reakcji Żarkow usunął wpis i opublikował przeprosiny. Niewiele to dało. Roskosmos zwolnił go z pracy.

The Moscow Time pisze, że zwolnienie Żarkowa nastąpiło po serii podobnych wydarzeń w ostatnich miesiącach, kiedy pracownicy publicznych instytucji obrażali i wypowiadali się z pogarda o zwyczajnych Rosjanach. Doprowadziło to do przyjęcia przez Dumę w lutym prawa wprowadzającego możliwość karania pracowników instytucji publicznych za manifestowanie braku szacunku dla wyborców.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, themoscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy