Wysokie notowania ropy zamieszały na amerykańskiech giełdach

01-09-2004, 20:17

Na amerykańskich giełdach panują mieszane nastroje. Niska aktywność inwestorów sprzyja rozchwianiu rynków. W połowie sesji główne indeksy dwóch największych rynków spadły na krótko poniżej kreski, a powodem był wzrost notowań ropy po danych o stanie jej zapasów w USA. Na plus udało się wyjść jedynie rynkowi technologicznemu.

Cena baryłki ropy sięgnęła 44 USD po informacji o piątym z rzędu tygodniu spadku jej zapasów w USA. Wywołało to nerwową reakcję rynków akcji, ale dość szybko popytowi udało się ustabilizować sytuację i podciągnąć w górę indeksy.

Po dwóch dniach spadku, rośnie cena akcji Intela. Jutro przedstawi on najnowszą prognozę kwartalnych wyników. W górę idą kursy innych liczących się spółek branży półprzewodnikowej, m.in. Texas Instruments, AMD i Applied Materials. W ostatnich dniach ich papiery taniały w związku z obawą wyprzedaży papierów branży po ewentualnym rozczarowaniu zapowiedzią wyników potentata rynku mikroprocesorów.

Tanieją akcje największych koncernów motoryzacyjnych. Morgan Stanley prognozował, że sierpniowa sprzedaż Forda i General Motors okaże się o 6-8 proc. niższa niż przed rokiem. Okazało się, że spadła o 13-14 proc. To skutek rekordowych cen ropy, które jeszcze niedawno utrzymywały się na światowych rynkach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wysokie notowania ropy zamieszały na amerykańskiech giełdach