Wyspy Brytyjskie kokainowym rajem w Europie

KNS, dailymail.co.uk
opublikowano: 26-06-2009, 11:19

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości twierdzi, że Wielka Brytania i Irlandia są największym kokainowym rynkiem – posiadającym ponad 1 mln "zażywających" - wynika z raportu na temat spożycia narkotyków na świecie ("The World Drug Report 2009").

W ponad 300 stronnicowym opracowaniu możemy przeczytać, że ilość narkotyku najlepszej jakości „A” znacząco się obniżyła. Jednocześnie, surowsze sankcje nałożone na handlarzy narkotykami znacznie podniosły cenę. Z niektórych nalotów policyjnych wynika, że w sprzedawanych porcjach prawdziwej czystej kokainy było zaledwie 5 proc.

Liczba zażywających gwałtownie wzrosła w Zjednoczonym Królestwie od połowy lat 90-tych, ale w ostatnich dwóch latach stabilizuje się. Jednocześnie od 2007 roku koszt kilograma kokainy wzrósł o 50 proc. do 45 tys. funtów.

Szacuje się, że w samej Anglii i Walii jest 860 tys. zażywających, natomiast w Północnej Irlandii oraz Szkocji liczba ta przekracza 140 tys.

W Londynie, gdzie problem z tego typu używkami jest największy, ocenia się, że 1 osoba na 100 ma problemy z narkotykami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, dailymail.co.uk

Polecane