Wystąpienie szefa Fedu pomogło kursowi dolara

Marek Wołos
24-09-2008, 00:00

Duże wahania notowań EUR/USD i ponowna przecena euro nie miały dużego wpływu na rynek złotego. Tuż po otwarciu sesji nasza waluta traciła na wartości, bo słabsze dane o sprzedaży detalicznej i spadki na giełdzie nie zachęcały do zakupów. W ciągu dnia kurs euro zwyżkował do 3,32 zł. Notowania dolara wahały się od 2,23 do 2,26 zł.

Silna zwyżka notowań EUR/USD z poniedziałku została nieco zniwelowana. W oczekiwaniu na szczegóły planu pomocowego dla sektora finansowego USA uczestnicy rynku zajmowali pozycje w dolarach. Ben Bernanke, szef Fedu, uważa, że plan jest jedynym wyjściem, bo nie ma czasu na ratowanie poszczególnych instytucji indywidualnie. Jeśli kongresmeni dadzą się przekonać do propozycji Fedu i rządu, to nastroje na rynku kapitałowym USA powinny się poprawić, co powstrzyma spadki dolara.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wystąpienie szefa Fedu pomogło kursowi dolara