Wystartowała trzecia fabryka materiałów

AYA
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Baumit, międzynarodowy koncern produkujący materiały budowlane, walczy o pozycję lidera na rynku.

Baumit, międzynarodowy koncern produkujący materiały budowlane, walczy o pozycję lidera na rynku.

Baumit uruchomił w ubiegłym tygodniu w Łowiczu trzecią, po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie, fabrykę w Polsce. W nowej fabryce już w marcu uru- chomiono produkcję wyrobów do tej pory mniej aktywnych na rynku, m.in. jastrychów i tynków cementowo-wapiennych. Poza tym w zakładzie wytwarzane będą produkty wchodzące w skład systemów ociepleń: zaprawy klejowo-szpachlowe, tynki strukturalne, farby i podkłady. Nie zabraknie też zapraw budowlanych oraz tynków maszynowych na bazie gipsu. Szacuje się, że nowa fabryka będzie produkować 200 tys. ton wyrobów rocznie.

Odpady powstające w czasie produkcji są na bieżąco przerabiane w procesie produkcyjnym. Te zaś, które do tego już się nie nadają, są przekazywane firmom zewnętrznym do utylizacji.

Ambicją właścicieli jest zdobycie w ciągu najbliższych trzech lat pozycji czołowego producenta na rynku materiałów budowlanych. Kluczowe dla tych zamierzeń będzie wykorzystanie mocy produkcyjnych nowej fabryki, a także plany budowy kolejnego zakładu.

Baumit obecny jest w ponad 20 krajach Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej. W Polsce istnieje od 1994 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu