Czytasz dzięki

Wystawa dzieł Rafaela otwarta od rana do nocy

  • DI
opublikowano: 18-06-2020, 22:00

Symboliczna nazwa wystawy — „Rafael 1520-1483” — w odwrotnej kolejności wskazuje lata życia malarza, a otwiera ją spektakularna replika jego grobowca z Panteonu.

W odwrotnej kolejności prowadzeni są też zwiedzający — począwszy od ostatniego okresu w Rzymie, gdy sława Rafaela osiągnęła szczyty i gdzie zmarł, przez lata spędzone we Florencji aż do rodzinnego Urbino. Ekspozycja z okazji 500. rocznicy śmierci artysty została otwarta w salach Scuderie del Quirinale przy Pałacu Prezydenckim w Rzymie na początku marca, a bilety od razu wykupiło 70 tys. osób. Po kilku dniach została zamknięta z powodu pandemii. Ponownie otwarto ją na początku czerwca, a termin jej zwiedzania przedłużono do końca sierpnia. By zagwarantować możliwość jej zobaczenia wszystkim, którzy zarezerwowali bilety, w tygodniu będzie otwarta w godzinach od 8.00 do 23.00, a weekendy do godz. 1.00.

Zobacz więcej

Scuderie del Quirinale

Prace Rafaela sprowadzono z kolekcji na całym świecie, w tym najwięcej — 50 — z florenckiej Galerii Uffizi. Są także rysunki, projekty architektoniczne, prace przywiezione m.in. z kolekcji w Waszyngtonie, Londynie i Madrycie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane