Wystawiennictwo jest branżą wymagającą fachowości

Bohdan Fąfara
opublikowano: 13-03-2001, 00:00

Bohdan Fąfara: Wystawiennictwo jest branżą wymagającą fachowości

Prowadząc biznes nie sposób przecenić rolę reklamy. Przedsiębiorstwa wydają na nią krocie, ale zostało wielokrotnie sprawdzone, że jeżeli prowadzona jest ona w sposób przemyślany i fachowy — to przynosi zamierzone efekty. W dobie rywalizacji tysięcy podmiotów gospodarczych, umiejętność dotarcia z ofertą do potencjalnego klienta, i to we właściwym czasie, stanowi dla każdej firmy poważne wyzwanie.

Traktując reklamę jako zespół różnorodnych środków i działań, bardzo ważną rolę należy przyznać wystawiennictwu oraz zgromadzeniom potencjalnych klientów, którzy mogą potraktować określoną ofertę handlową ze szczególnym zainteresowaniem. Wszelkie targi, wystawy, sympozja czy konferencje są najlepszymi okazjami do bezpośrednich kontaktów oferentów i konsumentów. Przecięcie się ich zainteresowań może zaowocować korzystnymi dla obu stron kontraktami handlowymi. Skoncentrowanie w jednym miejscu wielu ofert pozwala na ich porównanie i jest pożyteczne zarówno dla wystawcy, jak i klienta.

Na sukces rynkowy firmy lub jego brak wpływa nie tylko jakość towaru czy usługi i cena, ale również forma prezentacji oferty. Uczestnicy wielkich imprez targowych już po kilku godzinach odczuwają zmęczenie z powodu nadmiaru docierających do nich informacji. Dlatego największą szansę na trafienie do klienta mają te firmy, które potrafią zbudować atrakcyjne stoisko, przyciągające uwagę i zapadające w pamięć — ze względu na jego estetykę i nowoczesność prezentacji.

Od lat zajmujemy się profesjonalnym sprzętem wystawienniczym, pochodzącym od renomowanego producenta. Z przyjemnością odnotowujemy, że — oprócz perfekcji wykonania zarówno samego sprzętu, jak i oprawy plastycznej stoiska — coraz bardziej istotne w naszej branży staje się dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb wystawców. Przy wyborze sprzętu wystawienniczego bierze się pod uwagę przede wszystkim jego modułowość, wymienialność elementów, trwałość oraz możliwość wielokrotnego wykorzystania. Użytkownik może wtedy rekonfigurować i rozbudowywać sprzęt w miarę wzrastających potrzeb. Wzajemnie się uzupełniające i przenikające systemy umożliwiają budowę bardzo eleganckich i atrakcyjnych stoisk.

Konkurencja na rynku wystawienniczym stawia coraz większe wymagania. Najnowsze trendy w tej branży wyznaczają:

Konstrukcje przestrzenne, które nie tylko uatrakcyjniają stoisko, ale pozwalają także na właściwe ulokowanie oświetlenia, monitorów prezentacyjnych, kamer wideo oraz grafiki wielkoformatowej.

Wielka, lekka płyta z niewidocznymi łączeniami, przy zachowaniu określonych modułów — umożliwiająca budowanie eleganckich ścianek, pokoi konferencyjnych czy też pełnych stoisk.

Wielkoformatowa grafika na tkaninie.

Mnogość rozwiązań sprzętowych i konstrukcyjnych, a także jakości i technik wykonania oprawy plastycznej, wymusza ukierunkowanie sprzedaży poprzez rozpoznanie potrzeb konkretnego klienta, przedstawienie mu propozycji oraz fachowe doradztwo. Profesjonalne wyposażenie wystaw nie należy do najtańszych, ale jego wysoka jakość oraz łatwość montażu umożliwia klientowi wielokrotne użycie tego samego sprzętu — czyli jedną lub więcej prezentacji w każdym tygodniu. Daje to bardzo wymierne oszczędności.

W najbliższym czasie zwiększone możliwości wykorzystywania lekkich konstrukcji samonośnych, atrakcyjnej wielkoformatowej grafiki na tkaninie oraz sposobów jej mocowania — stanowić będą dodatkowy impuls dla agencji reklamowych oraz grafików i specjalistów od budowy stoisk wystawienniczych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, od czerwca nasza firma wzbogaci swoją ofertę o stałą prezentację nowoczesnego sprzętu wystawienniczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bohdan Fąfara

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wystawiennictwo jest branżą wymagającą fachowości