Wysyp ofert publicznych

ISB
opublikowano: 07-06-2005, 00:00

Do końca listopada 2005 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) mogą zadebiutować akcje 39 spółek, w tym do pięciu z większościowym udziałem skarbu państwa. Z danych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), uzyskanych przez agencję ISB, wynika, że na dzień 3 czerwca złożone zostały 23 prospekty emisyjne. 17 dotyczy nowych spółek, w tym trzy spółek z udziałem skarbu, a jeden prospekt został złożony przez zagranicznego emitenta. Do końca maja tego roku na GPW zadebiutowało 15 spółek. Pogarszająca się sytuacja na rynku spowodowała lekkie przyhamowanie nowych ofert, a nawet przesunięcie już terminów zapisów.

KPWiG podtrzymuje, że utrzyma tempo rozpatrywania prospektów i nadal większa część spółek ma być wprowadzonych w trybie obiegowym.

Spółki, których akcje do końca listopada 2005 r. mogą pojawić się na parkiecie, to m.in.: Ambra, Anica System, Decora, TravelPlanet, Żabka, Opoczno, Bolix, Maks Sport, IDMSA. PL, Cash Flow, Odratrans, Barlinek, Variant, Spray, Neonet, Teta, Action, Jago.

Posiedzenia KPWiG odbędą się: 14 i 30 czerwca, 12 lipca, 2 i 30 sierpnia, 20 września, 11 października, 8 i 29 listopada oraz 20 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wysyp ofert publicznych