Wysyp projektów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju
opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od lat cieszy się opinią dynamicznie rozwijającego się ośrodka w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od lat cieszy się opinią dynamicznie rozwijającego się ośrodka w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Dowodem na wysoką pozycję uczelni są liczne nagrody, którymi wyróżniono Uniwersytet — m.in. w dziedzinie współdziałania nauk technicznych i nauk medycznych. Uczelnia może poszczycić się aż pięcioma nagrodami honorującymi egzoszkielet czy innowacyjną metodą wytwarzania sztucznych narządów, a także wyróżnieniem w konkursie „Lider Innowacji Pomorza i Kujaw”.

Projekty realizowane na naszej uczelni wpisują się w regionalną strategię innowacyjności i inteligentne specjalizacje — mówi prof. Marek Macko, prorektor ds. rozwoju i współpracy bydgoskiego uniwersytetu.
Zobacz więcej

DLA ROZWOJU REGIONU:

Projekty realizowane na naszej uczelni wpisują się w regionalną strategię innowacyjności i inteligentne specjalizacje — mówi prof. Marek Macko, prorektor ds. rozwoju i współpracy bydgoskiego uniwersytetu. Fot. ARC

W ramach kontraktu terytorialnego uczelnia uczestniczy w czterech działaniach, spośród których aż w dwóch ma pozycję lidera. Mowa o „Bezpieczeństwie łańcucha żywnościowego i żywności spersonalizowanej” oraz „Innowacjach społecznych”. Prorektor ds. rozwoju i współpracy, prof. Marek Macko nie ukrywa, że wszystkie projekty uzyskały znaczne dofinansowanie.

— Projekty realizowane są w zgodzie z regionalną strategią innowacyjności i inteligentnymispecjalizacjami, aspektami strategicznymi z punktu widzenia regionu — podkreśla Marek Macko.

Projekt realizowany w ramach kontraktu terytorialnego dotyczący żywności spersonalizowanej ma zakończyć się wypracowaniem systemu podniesienia jakości i bezpieczeństwa żywności. Projekt „Innowacje społeczne” jest natomiast „fundamentalny” pod kątem troski o stan zdrowia psychicznego obywateli.

Oprócz doskonalenia zaplecza badawczego uczelnia dba też o to, by ciągle podnosiła się jakość kształcenia. Realizowany właśnie projekt „Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW” ma podnieść pozycję na rynku pracy przyszłych absolwentów. Uczelnia podkreśla, że stanowi on odpowiedź na dynamicznie zmieniające się warunki gospodarcze.

— Projekt zakłada wiele szkoleń — zarówno z obszaru kompetencji miękkich, jak i twardych i jest dedykowany zarówno studentom kierunków ścisłych, jak i humanistycznych i społecznych, np. pedagogiki i psychologii. Ze względu na to, że rynek pracy dynamicznie się zmienia, szczególnym wyzwaniem dla uniwersytetu szerokoprofilowego jest dostosowanie się do tych zmian — podkreśla prof. Marek Macko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy