Wyszehrad potępia decyzję Szwajcarii ws. kwot dla pracowników

DI, PAP
opublikowano: 19-04-2012, 13:15

Kraje Grupy Wyszehradzkiej potępiły w czwartek decyzję Szwajcarii ws. przywrócenia kwot dla pracowników z ośmiu nowych państw UE, w tym z Polski. Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że dwa razy się zastanowi, zanim znów pojedzie do Szwajcarii na urlop.

"Wyrażamy głębokie ubolewanie w związku z decyzją rządu Szwajcarii. Podważa ona tradycyjną pozycję Szwajcarii jako państwa otwartego i przyjaznego" - brzmi deklaracja czterech państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Dodają one, że potępiają tę decyzję, która jawi się jako "czysto polityczna", "gdyż obywatele naszych państw UE stanowią jedynie 10 proc. wszystkich pracowników migrujących do Szwajcarii".

"Jako polscy turyści i konsumenci wyciągniemy z tego wnioski. Ja w tym roku byłem na urlopie w Szwajcarii i ceny były takie jak w złotówkach, tylko we frankach i nie wiem, czy te zawyżone ceny były do końca odzwierciedlone w korzyściach, jakie odniosłem. Dwa razy się zastanowię, zanim znowu pojadę na urlop do Szwajcarii, skoro tam nie jesteśmy mile widziani" - powiedział polskim dziennikarzom Sikorski w Brukseli w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu