Czytasz dzięki

Wytrwałość w celach i czas dla najbliższych

opublikowano: 05-12-2019, 22:00

Powodzenie firmy jest zasługą zespołu: odpowiednio dobranych, zmotywowanych i współpracujących ludzi, którzy mają realny wpływ na jej działania. To recepta na sukces przepisana przez prezes Joannę Żuk.

JOANNA ŻUK: KOME POLSKA

Jak została pani prezesem firmy?

Spółkę tworzymy od podstaw razem z mężem, więc naturalne było, że któreś z nas stanie na jej czele. Wcześniej również zajmowałam się działalnością na własny rachunek.

Jakim jest pani szefem?

Nie preferuję autorytarnego stylu zarządzania, w moim przekonaniu zdecydowanie lepiej na efektywność, wyniki i atmosferę w pracy wpływa zarządzanie, które pozwala pracownikom rozwijać się i mieć realny wpływ na funkcjonowanie firmy.

Co radzi pani osobom, które chcą zbudować własne przedsiębiorstwo?

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego zespołu ludzi. To klucz do powodzenia większości przedsięwzięć. Gdy ma się zaangażowany i współpracujący zespół, sukces jest naturalna konsekwencją.

A co pani postrzega za swój największy sukces?

Rodzinę, przyjaciół i znajomych.

Życie nie zawsze jest pasmem sukcesów…

Czasem niektóre przedsięwzięcia mi się nie udają z różnych powodów. Najważniejsze to wynieść z nich naukę na przyszłość.

O czym pani marzy i co planuje?

Wytrwać w założonych celach, dokończyć rozpoczęte kontrakty i dobrze poprowadzić nowe, które się pojawią. Robić to, co robię najlepiej. Trzymać się swoich wartości. Mieć czas dla rodziny i na wypoczynek.

Jak wygląda pani życie pozazawodowe?

Mam dwie córki, z których jedna już kroczy swoją zawodową drogą, kompletnie niezwiązaną z branżą, w której ja pracuję. Staram się je wspierać w ich pasjach. Na moje, niestety, czasu coraz mniej. Chciałabym więcej czasu poświęcać na ulubiony pilates i podróże.

Jaka będzie Kome Polska w kolejnej dekadzie istnienia?

Moja firma za 10 lat to uznany dostawca usług budowlanych mający zagraniczne oddziały, z wysoką kulturą organizacyjną, dbający o środowisko.

Co pani sądzi o międzynarodowej karierze, do której mają teraz dostęp Polki?

Myślę, że dziś znacznie łatwiej o międzynarodowy sukces ze względu na otwarte granice, dostęp do kształcenia, przetarte szlaki. Wszyscy dookoła przywykli już do kobiet, które zajmują eksponowane lub nietypowe, do niedawna zarezerwowane tylko dla mężczyzn stanowiska.

Kome Polska

Warszawska firma działa na rynku usług budowlanych. Specjalizuje się w inwestycjach typu „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie w ramach jednej umowy wykonywany jest projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i kompleksowa realizacja inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane